Na czym polega doczyszczanie i polimeryzacja powierzchni?
Powierzchnia podłogowa, w zależności od jej rodzaju, może wymagać mniej lub bardziej zaawansowanego czyszczenia i zabezpieczenia. Przykładowo, w lokalach gastronomicznych lub szpitalach, podłogi narażone są na różnego typu uszkodzenia i zabrudzenia wymagające zastosowania profesjonalnych środków. Aby zapewnić czystość oraz bezpieczeństwo w postaci antypoślizgowej powłoki, warto zdecydować się na specjalistyczne doczyszczanie z polimeryzacją.
Proces doczyszczania i polimeryzacji powierzchni zaczyna się od wcześniejszego starcia warstwy, która została uszkodzona lub jest już zużyta. Od jakości doczyszczenia podłogi, jej odtłuszczenia i wysuszenia, zależy końcowy efekt. Po odpowiednim oczyszczeniu i zabezpieczeniu, nakłada się odpowiednią ilość warstw polimerowych. Jest to zależne od rodzaju podłoża, od jego chłonności oraz sposobu użytkowania.
Podczas tego zabiegu istotną rolę odgrywa całkowite wyschnięcie pierwszej warstwy. Dopiero wtedy może nastąpić proces nakładania kolejnych powłok, a w dalszym etapie polerowanie – dodaje specjalista z firmy zajmującej się polimeryzacją powierzchni APC Cleaning z Wrocławia.
Jakie efekty przynosi zabieg polimeryzacji podłóg?
Zabieg polimeryzacji podłóg przynosi trzy główne korzyści. Pierwsza to jej estetyczny wygląd. Dzięki powłokom otrzymuje się efekt połysku, który wygląda elegancko i dodatkowo sprawia, że pomieszczenie staje się optycznie większe. Drugą korzyścią jest bezpieczeństwo. Podłoga, która została poddana procesowi polimeryzacji, zyskuje antypoślizgowe i antystatyczne właściwości. W miejscach użyteczności publicznej jest to jedna z ważniejszych zalet. Trzecim pozytywnym aspektem jest odporność na uszkodzenia i zanieczyszczenia. Powłoka polimerowa jest wodoodporna i trwała. Nie wchodzi w nią brud, co pozwala na łatwiejsze utrzymanie jej w czystości.
W zależności od intensywności użytkowania, zabieg polimeryzacji wymagać będzie powtórzenia.
Gdzie warto zdecydować się na powłoki polimerowe
Powłoki polimerowe warto zastosować na podłogach, które szczególnie są narażone na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a także w miejscach, gdzie podłoga ma kontakt z wodą. Dzięki właściwościom polimeryzacji, powłoki stosowane są głównie w miejscach użytku publicznego, m.in. w:
- szpitalach,
- lokalach gastronomicznych,
- siłowniach,
- halach sportowych,
- halach produkcyjnych,
- zakładach pracy,
- urzędach,
- galeriach handlowych,
- szkołach.
Powłoki polimerowe zwiększają poziom bezpieczeństwa i są łatwe w utrzymaniu czystości. W zależności od potrzeb, może to być również funkcjonalne rozwiązanie w domach i mieszkaniach.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana