Najważniejsze zalety posadzek z kamienia naturalnego
Naturalny kamień wykorzystywany jest w budownictwie od czasów starożytnych po dziś dzień. Obecnie używany jest on jednak przede wszystkim jako materiał wykończeniowy. Jednym z przykładów jego zastosowania są efektowne kamienne posadzki. Dlatego też poniżej skupiamy się właśnie na nich, omawiając 4 najważniejsze zalety podłóg wykonanych z kamienia naturalnego.
Kamienne posadzki są trwałe i odporne na uszkodzenia
Podstawową zaletą posadzek z kamienia naturalnego jest ich trwałość. Materiał ten cechuje się bowiem wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania, a także wilgoć. Dzięki temu wykończone za jego pomocą powierzchnie prezentują się efektownie przez długi czas. Idealnym dowodem na to są natomiast posadzki w zabytkowych budynkach, które liczą sobie nawet setki lat.
Szeroki wybór wzorów i kolorów
Kolejną zaletą kamienia naturalnego jako materiału do wykańczania posadzek, jest szeroki wybór jego kolorów oraz faktur. Wśród najpopularniejszych jego rodzajów przeznaczonych do wykonania kamiennych posadzek wyróżnia się natomiast:
marmur,
trawertyn,
granit.
W przypadku ostatniego z nich na szczególną uwagę zasługuje jego płomieniowany wariant, dostępny między innymi w ofercie firmy, której specjalizacją jest kamieniarstwo BAGOMAR. Wykazuje on bowiem właściwości antypoślizgowe, pożądane zwłaszcza na posadzkach zewnętrznych oraz schodach.
Doskonałe przewodnictwo cieplne
Za wykonaniem posadzek z kamienia naturalnego przemawia także jego doskonałe przewodnictwo cieplne. Zwłaszcza w przypadku, gdy w budynku zastosowane zostało ogrzewanie podłogowe. Dzięki tej właściwości podłogi będą się nie tylko szybko, ale także równomiernie nagrzewały, pozwalając tym samym w 100% korzystać z zalet tego rozwiązania.
Łatwe czyszczenie
Ostatnią z zalet posadzek z kamienia naturalnego jest to, że nie sprawiają one niemal żadnych problemów, jeśli chodzi o ich utrzymanie w należytej czystości. W szczególności, jeśli zostaną odpowiednio zaimpregnowane zaraz po ich wykonaniu. Do ich czyszczenia można stosować wodę z dodatkiem delikatnych detergentów oraz klasyczne mopy. Dzięki temu korzystanie z nich na co dzień nie jest uciążliwe i sprawdzają się w domach osób, które nie mają czasu na żmudne zabiegi pielęgnacyjne, jakich wymagają na przykład drewniane parkiety.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana