Regeneracja podłóg z różnych materiałów
Podłogi, niezależnie od tego, z jakich materiałów są wykonane, każdego dnia narażone są na znaczne obciążenia. Szczególnie w miejscach często uczęszczanych: sklepach wielkopowierzchniowych lub biurach. Jednak nawet w domach i mieszkaniach prywatnych podłogi mogą po dłuższym czasie użytkowania wymagać regeneracji. Sprawdźmy, jak podłogi z różnych materiałów regenerują specjaliści.
Regeneracja podłóg z betonu, lastryko, gresu i kamienia naturalnego
Choć podłogi wykonane z betonu, lastryko, gresu lub kamienia naturalnego są niezwykle odporne na uszkodzenia, na ich powierzchni mogą pojawić się rysy plamy i nierówności. Aby podłoga wykonana z tego typu materiałów była lśniąca, gładka, a jednocześnie zachowała swoje antypoślizgowe właściwości, niezbędne jest poddanie jej powierzchni specjalnej obróbce. Specjaliści z firmy sprzątającej Polita wykorzystują do tego system HTC i pady diamentowe – dzięki szlifowaniu podłoga nabiera czystego, jednolitego wyglądu, a co więcej, nie wymaga dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Gruntowne czyszczenie przeprowadza się wówczas sporadycznie, a zużycie środków chemicznych spada do 1/4 zużycia, w porównaniu z tradycyjnymi metodami czyszczenia.
Regeneracja podłogi za pomocą tej metody przebiega etapami. Pierwszy polega na usunięciu rys, powłok zabezpieczających oraz zanieczyszczeń. Kolejnym krokiem jest polerowanie z jednoczesnym wprowadzeniem specjalistycznych preparatów pielęgnujących. Ostatnim jest bieżące mycie, które umożliwi utrzymanie wyjątkowego blasku nadanego podczas poprzednich etapów.
Regeneracja podłóg z drewna
Podłogi z drewna, ze względu na swój naturalny charakter stanowią wyzwanie nawet dla specjalistów. W ich przypadku zakres prac jest zależny od stopnia zniszczenia podłogi. W przypadku zabrudzeń, deformacji lub wyblaknięcia, specjalistyczna regeneracja podłogi obejmuje szlifowanie, olejowanie, woskowanie, lakierowanie lub pokrywanie inną warstwą ochronną, a także polerowanie oraz uzupełnianie ubytków w miejscach najbardziej uczęszczanych. Po regeneracji wykonuje się regularne zabiegi myjąco-pielęgnujące oraz okresowe zabiegi pielęgnacyjne, które pozwolą na utrzymanie drewnianej podłogi w dobrej kondycji.
Co ważne, niezależnie od tego, czy przeprowadzana jest pełna regeneracja, czy jednorazowy zabieg, przy podłogach wykonanych z drewna niezbędne jest zastosowanie najnowocześniejszych metod i środków pielęgnacyjnych wysokiej jakości, zalecanych przez producentów podłóg. Tylko wówczas podłoga zyska piękny wygląd, a jednocześnie nie utraci swoich naturalnych właściwości.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana