Zalety regularnego czyszczenia posadzek kamiennych
Aby utrzymać wnętrze biura, hali przemysłowej, a nawet własnego mieszkania w wizualnie korzystnym stanie, warto zadbać o podłogę. To właśnie ona jest najbardziej narażona na zabrudzenia, gdyż styka się z zanieczyszczonymi podeszwami butów, błotem lub innymi zabrudzeniami. Aby nie doprowadzić do zaawansowanych skaz wizualnych, dobrze jest pomyśleć o regularnym czyszczeniu posadzek kamiennych. Wyjaśniamy, z jakimi zaletami się to wiąże i dlaczego warto zlecić to doświadczonym osobom.
Co się dzieje z podłogą po długim czasie użytkowania?
W biurach, domach, urzędach lub innych miejscach użyteczności publicznej podłogi są intensywnie eksploatowane. Niezależnie od rodzaju i trwałości materiałów, podłoże po jakimś czasie zmienia swój wygląd. To oczywiście normalne, ponieważ w niektórych z tych miejsc przechodzą setki, a niekiedy też tysiące osób dziennie. Po dłuższym użytkowaniu posadzki kamienne mogą blaknąć (a więc tracić swój wyrazisty kolor), ulec zarysowaniu, a także posiadać trudne do doczyszczenia zabrudzenia. Niekiedy również pojawiają się na nich naloty, które trudno usunąć zwykłym mopem.
Przeczytaj również: Zabezpieczenie posadzek betonowych – krzemian litu
Zmiany wizualne posadzek kamiennych dotyczą marmuru, granitu, betonu i piaskowca. Ale nawet z wymagających i często chropowatych powierzchni można pozbyć się defektów. Najlepiej jednak jest wtedy, gdy nie doszło do zaawansowanych zmian. Zwykle nie są niemożliwe do usunięcia, ale oczywiście korzystniejsze rozwiązanie stanowi regularne czyszczenie posadzek. Cykliczne sprzątanie niesie ze sobą wiele zalet.
Regularne czyszczenie posadzek – zalety
Regularne czyszczenie posadzek kamiennych sprawia, że zabrudzenia są na bieżąco usuwane. Dzięki temu nie wnikają w posadzkę oraz są łatwiejsze do zlikwidowania. Dzięki specjalnym narzędziom podłoże jest dodatkowo konserwowane, czyli zabezpieczane przed szkodliwym działaniem wilgoci, która może powodować jego odkształcanie i niszczenie. Oprócz tego czyszczenie modernizuje posadzkę, czyli sprawia, że jest bardziej błyszcząca i wygląda na nową. Konserwacja polega również na polerowaniu. Dzięki temu podłoga staje się równa, a przez to trudniej wnikają w nią zabrudzenia. Przebarwienia i naloty także zostają usunięte.
Czyszczenie sprawia, że myśl o wymianie podłogi nie musi zostać wdrożona w życie. Przede wszystkim jest ono o wiele tańsze i nie wymaga generalnego remontu. Ponadto można zlecić tę czynność doświadczonym specjalistom z firmy sprzątającej ANILOP, która wykorzystuje wydajny sprzęt oraz dokładnie usuwające zabrudzenia środki czystości.
Komu zlecić czyszczenie podłogi w biurze?
Jeśli chcemy posprzątać dużą powierzchnię, np. halę przemysłową, niewątpliwie lepszym rozwiązaniem będzie wykupienie usługi czyszczenia w serwisie sprzątającym. Pracownicy dysponują przede wszystkim odpowiednim sprzętem, którym jest m.in. szlifierka z metalowymi tarczami. Do usuwania zabrudzeń oraz konserwacji serwis używa się proszku polerskiego, który nie tylko dokładnie doczyszcza podłogę kamienną, ale również sprawia, że jej wierzchnia warstwa przypomina taflę lustra. Takie serwisy realizują swoje usługi nie tylko w biurach i halach, ale również na klatkach schodowych, w restauracjach, barach oraz salonach SPA.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana