Żywica w garażu. Czy to dobry pomysł?
Współczesne garaże i parkingi podziemne to już nie tylko miejsca, w których parkuje się auta, ale też coraz częściej doskonale zaprojektowane pomieszczenia, stanowiące często wizytówkę galerii handlowych czy bloków mieszkalnych, w których się znajdują. W dzisiejszym świecie coraz bardziej cenne stają się zielone przestrzenie, dlatego architekci muszą uwzględniać potrzeby przyszłych użytkowników budynków, sprowadzając samochody do podziemia, ale nie zapominają o estetyce parkingów. Ważnym elementem wyposażenia nowoczesnych garaży są odpowiednio wykonane posadzki.
Posadzki żywiczne dla garaży i parkingów – przykład systemu
Cenionym i ciekawym sposobem wykonania posadzek w garażach są nowoczesne systemy posadzek żywicznych, w skład których wchodzić mogą rozmaite produkty. Przyjrzyjmy się konkretnemu rozwiązaniu: elastycznemu, wodoszczelnemu, poliuretanowemu systemowi posadzek Deckshield ID marki Flowcrete. O jego charakterystyce opowiedzieli nam przedstawiciele firmy TQS Flooring, która działa w branży posadzkarskiej już od ponad 30 lat. System przeznaczony jest przede wszystkim do ochrony betonowych płyt dennych garaży podziemnych, parkingów zamkniętych, a także do zabezpieczania płyt stropowych kondygnacji pośrednich w tych miejscach. Produkty wchodzące w skład systemu to kolejno: warstwa gruntująca, warstwa zasadnicza i warstwa zamykająca. Przygotowanie i wykonanie systemu powinien przeprowadzać autoryzowany wykonawca zgodnie z instrukcją producenta i dokumentacją techniczną.
Przeczytaj również: Jak uzyskać efekt 3D na podłodze?
Zalety systemowej posadzki poliuretanowej
Najważniejsze zalety omawianej systemowej posadzki poliuretanowej to trwałość, wytrzymałość i bezpieczeństwo użytkowania. Gotowa posadzka nie ulega uszkodzeniom pod wpływem nacisku i tarcia generowanego przez poruszające się po niej pojazdy, jest odporna na wzmożony ruch kołowy, a do tego redukuje hałas z nim związany. Warto również dodać, że posadzka żywiczna do garażu jest odporna na benzynę, oleje, a nawet kwas akumulatorowy. Ma przeciwpoślizgową fakturę, ogranicza ryzyko poślizgu nawet na pochyłych powierzchniach. Posadzka jest łatwo zmywalna, można ją czyścić ręcznie lub przy użyciu maszyny sprzątającej. Jest także wyjątkowo estetyczna, dostępna w sześciu standardowych kolorach. Choć omawiany produkt kojarzymy przede wszystkim z wykończeniem garaży i parkingów w dużych obiektach, jak centra handlowe, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby stosować go także w niewielkich, prywatnych pomieszczeniach garażowych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana